Przypomnienie historii dla tych, którzy wysłuchują opowieści próbujących ją zmieniać

(materiał dodany 13 kwietnia 2019 roku – powstał na żądanie Menedżerów COLWAY skarżących się na wzmożone agresywne działania rekruterów konkurencji)

Polska metoda pozyskiwania aktywnego biologicznie hydratu kolagenu bezpośrednio ze skór rybich jest tylko jedna. Opatentowana przez prof. Andrzeja Frydrychowskiego (nr PL 206813).
Nie ma i nigdy nie było żadnych „innych metod autorskich”, o jakich mówią nasi konkurenci, podobnie jak nie ma dwóch sposobów destylacji alkoholu. Nawet śp. dr Jan Czarnecki, którego prace prowadzone latami z Piotrem Pakułą nad kolagenem natywnym, odpornym na temperaturę, szły przecież całkiem odmienną drogą - zawsze uczciwie przyznawał, że punktem wyjścia dla nich jest hydratacja kolagenu, opisana w patentach nr 144584 przez zespół: M. Skrodzki, A. Michniewicz, H. Kujawa, oraz Andrzeja Frydrychowskiego opisana w patencie nr 206813.

Po wieloletniej batalii, która toczyła się również w sądach - Urząd Patentowy R.P. wszelkie inne, konkurencyjne wnioski, jak jeden - odrzucił, albo prowadzone postępowania umorzył, gdyż postrzegł we wszystkich, jakie wpłynęły - oczywiste cechy plagiatu metody A. Frydrychowskiego.

To właśnie było jedną z głównych przyczyn naszej decyzji o rozstaniu się z Inventią, która obecnie rozgłasza ustami aktywistów Souvre, jakoby „to oni wypowiedzieli umowę Colway”.
Jednakże 700 osób obecnych na historycznej Konferencji w Ossie chyba nie straciło pamięci? Popytajcie ich co tam widzieli i słyszeli w 2014 roku. Przedstawiliśmy wówdzas na ekranach wszystkie opisane tu fakty oraz dokumenty na to, że to my – Colway jesteśmy od maja 2012 roku, w rozumieniu prawa unijnego producentami Kolagenu Naturalnego Platinum, Silver i Graphite.

Powtórzmy to wyraźnie raz jeszcze, bo coraz częściej ktoś próbuje zmieniać tę historię:

Od 2009 roku, czyli od wejścia w życie Rozporządzenia (WE) nr 1223/2009, warunkiem wstępnym wprowadzenia produktu kosmetycznego na rynek w Unii Europejskiej było przejście procesu notyfikacji w rejestrze unijnym (Cosmetic Products Notification Portal). Zrobić to mógł tylko podmiot za dany produkt kosmetyczny odpowiedzialny (responsible person) składając odpowiednią deklarację i kompletną dokumentację wprowadzanego do obrotu w UE kosmetyku.

Inventia nawet nie próbowała tego zrobić (przynajmniej przez pierwsze pięć lat obowiązywania przepisów unijnych). Zrobiliśmy to my i jeżeli ktoś dziś twierdzi, że o tym nie wiedział lub z tym się nie godził, to obraża inteligencję słuchacza takich bzdur. Oznaczałoby to bowiem, że aż do końca 2014 roku Inventia „nie wiedziała”, iż w unijnym rejestrze CPNP PRODUCENTEM ( w rozumieniu art. 2 ust. 1 litera „d”* Kolagenu Naturalnego (Platinum, Silver i Graphite) - „product ready to go on the market or product already on the market”, a przede wszystkim podmiotem za te kosmetyki odpowiedzialnym jest Colway i że nie godziła się tym samym w tym tandemie na rolę podwykonawcy…

W rzeczywistości „oburzyli się” oni na ten stan rzeczy dopiero, gdy przed 700 uczestnikami Konferencji w Ossie zapowiedzieliśmy, że Marki, którą już jest COLWAY nie stać w nowej sytuacji prawnej na to, by pozostawać w roli współsprawcy ewidentnego naśladownictwa. W związku z tym dotychczasowego podwykonawcę - Inventię, która okazała się w świetle decyzji Urzędu Patentowego i prawomocnych wyroków Sądów R.P. niestety tylko plagiatorem wynalazku dokonanego w 2003 roku przez prof. Andrzej Frydrychowskiego - zamienimy niebawem na nowego, a jest nim jest jedyny posiadacz patentu na słynny „sposób pozyskiwania kolagenu”, jaki znamy w Polsce od 2003 roku.

Profesor Andrzej Frydrychowski, wystąpił na tej Konferencji również i osobiście tam ogłosił, że PRODUCENTA Kolagenu Naturalnego (Platinum, Silver i Graphite) – którym jest zgodnie z legislacją unijną COLWAY - umocowuje w posiadanym prawie ochronnym PL 206813. Od tamtej pory Kolagen Naturalny (Platinum, Silver i Graphite), który – raz jeszcze to przypomnijmy! – do obrotu handlowego w UE wprowadził jego PRODUCENT Colway - wytwarzany będzie ( i jest po dziś dzień) w recepturze tego, który ją wynalazł.

Tak jest jedynie uczciwie i kto uważa tak również, ten nigdy nie przyłoży ręki do handlu innymi „kolagenami naturalnymi”, niż te, na których opakowaniu znajduje się nr patentu PL 206813.

Kto komu ukradł nazwę?

Bo i to należy historycznie wyjaśnić. Nigdy nie kwestionowaliśmy tego, że nazwa Kolagen Naturalny (Platinum, Silver i Graphite) narodziła się w Inventii. Jakkolwiek, jeśli zajdzie kiedyś taka potrzeba, to chętnie dowiedziemy, iż windykowany już wtedy dług za rachunek wystawiony przez firmę, która wymyśliła te nazwy i zaprojektowała pierwsze ich logo - zapłaciliśmy my, nie zleceniodawca, który wówczas nie szczycił się niestety wzorową kondycją finansową.

Tę Markę jednak zbudowali uczestnicy Sieci COLWAY i to oni mają jedyni moralne prawo do posługiwania się nazwami handlowymi Kolagen Naturalny (Platinum, Silver i Graphite). Inventia nie notyfikowała tych kosmetyków w CPNP, a przecież mogła. Miała na to całe pięć lat. Dlaczego tego nie zrobili? Czy aby również nie dlatego, że ich (naprawdę zmyślnie napisany!) wniosek o patent na „ponowne wynalezienie” sposobu izolacji kolagenu z rybich skór nie miał praktycznie żadnych szans? Dziś oni mówią, że „patent nie ma znaczenia”… Naprawdę? To czemu tak zaciekle o niego walczyli całe sześć lat? Dlaczego w tym samym czasie nie notyfikowali Kolagenu Naturalnego pod szyldem Inventia, tego dziecka ich podobno „autorskiej metody”?

Zrobił to COLWAY w maju 2012 roku. Tak, jak nakazywało prawo. Czyli art. 2 ust.1 litera „d” Rozporządzenia (WE) nr 1223/2009. Pod własną nazwą i znakiem towarowym. Nie były nasze? Tak mówią. Ale dopiero dziś. Dlaczego wówczas się temu nie sprzeciwili?
Bo nabijaliście im colwayowcy ogromną kasę!

Numery tych notyfikacji w CPNP to: 1006689/ 1007155/ 1007162. Są do obejrzenia także w zakładce POZOSTAŁE na https://colway.pl/informacje/materialy-do-pobrania/15-dokumenty Jeślibyście zaś usłyszeli, że to „fałszywe”, to odeślijcie takiego paszkwilanta do diabła lub… na https://webgate.ec.europa.eu/cpnp/public/tutorial.cfm Bazy notyfikacyjne są, jak większość dokumentów unijnych – transparentne. Wystarczy się zarejestrować, by sprawdzić kto i kiedy mówi prawdę. Na www.uprp.pl nawet nie trzeba się rejestrować, ale polecam, bo kto opanuje przeglądarkę, ten jeszcze się dowie wielu ciekawych rzeczy o różnych tych, co „ponownie wynajdywali” polski kolagen rybi.

Oczywiście, że notyfikowaliśmy Kolagen Naturalny (Platinum, Silver i Graphite) za pełną akceptacją Inventii. Tylko bardzo naiwni uwierzą, że mogło być inaczej. Oddali nam – Sieci COLWAY wówczas de facto Markę a firmie Colway Distribution Sp.J. status Producenta i podmiotu odpowiedzialnego. Oddali to wszystko wówczas, całkiem chętnie tym, którzy dawno spełnili wszystkie ich marzenia (i umowne wymogi wyłącznościowe). Tym, którzy do tego czasu zużyli już lub sprzedali ponad milion flakonów Kolagenu Naturalnego! Komu oddali? Ludziom Organizacji COLWAY.

Kiedy to wszystko się już dawno wydarzyło, to firm takich, jak Perfect Coll, czy Souvre i innych, pomniejszych naszych dzisiejszych „wspólników” do nazwy Kolagen Naturalny - nie było jeszcze w planach, a nawet w wyobraźni ich późniejszych twórców, a dziś organizatorów agresywnych kampanii przeciwko Organizacji i produktom COLWAY. Jeśli więc wstyd im pozwala głosić to, co głoszą – niech to robią. Informujmy tylko wszystkich tych, do których ludzie przez nich metodycznie w tym szkoleni wypowiadają półprawdy, albo oczywiste kłamstwa, a bywa, że i kalumnie – jak to naprawdę było.

Myśmy nazwy i Marki Kolagen Naturalny (Platinum, Silver i Graphite) nie zawłaszczyli. Myśmy ją stworzyli ciężką, wieloletnią pracą i żarliwą pasją.

Nazwa produktu sama w sobie nie ma nigdy wielkiej wartości. Nabiera jej, gdy staje się Marką. To Wy colwayowcy stworzyliście tę Markę. Więc nie dajcie sobie nigdy wmówić, że podkradliście nazwę tym, którzy w istocie Wam ją oddali sami, ale teraz próbują wbrew prawu i przyzwoitości wyszarpywać ją z powrotem. Dlaczego? Bo dzisiaj to jest już uznana Marka. Choć nie oni ją zbudowali.

*„producent” oznacza każdą osobę fizyczną lub prawną, która wytwarza produkt kosmetyczny lub zleca zaprojektowanie lub wytworzenie produktu i wprowadza ten produkt do obrotu pod własną nazwą lub znakiem towarowym;

Art. 2 ust.1 litera „d” Rozporządzenia (WE) nr 1223/2009

 Jarosław Zych

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Strona colway.pl używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem